Publikacje

escape.png

Niniejszym oddaję w Twoje ręce, czytelniku, trzyczęściowy tekst poświęcony irackiej Rewolucji, która rozpoczęła się w październiku 2019 r.

Pierwsza część, „Sprawa Generała”, poświęcona jest wpływowi pro-irańskich milicji wchodzących w skład PMU na politykę wewnętrzną Iraku, na przykładzie losów m.in. generała Saadiego ze Złotej Dywizji.

Druga część, „Anatomia Rewolucji” opisuje iracką demografię i gospodarkę, czyli dwie główne siły napędowe protestów.

Trzecia natomiast, „Płomień Rewolucji”, został poświęcona przebiegowi Rewolucji. Ta część opisuje nie tylko wydarzenia na irackich ulicach, ale także zakulisowe rozmowy między różnymi irackimi stronnictwami oraz próby wpływania na sytuację w Iraku przez zewnętrznych graczy.

Artykuł kończy się „Epilogiem”, w którym próbuję określić skutki irackich protestów – tak dla samego Iraku, jak i szerszego regionu.

Jest to moja pierwsza samodzielna i tak obszerna publikacja, nad którą pracowałem przez kilka tygodni późnymi wieczorami. Mam nadzieję, że czas oraz praca włożona w tę publikację zostanie przez Ciebie doceniona. Nie przedłużając, zapraszam do lektury i… życzę smacznego!

Całość została udostępniona na dysku Google, linki poniżej:

Przeczytaj całość (jakość idealna, 103 mb, Dysk Google): KLIK

Przeczytaj całość (jakość przeciętna, plik skompresowany, 19 mb, Dysk Google): KLIK

——————–

Jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami ze świata Bliskiego Wschodu, to możesz zacząć obserwować mnie na Fejsbuku.😉

Drogi Czytelniku, jeśli podoba Ci się „Puls Lewantu” i chcesz więcej ciekawych treści, to rozważ proszę możliwość wsparcia mojej twórczości za pośrednictwem platform:

Dla Patronów przewidziałem specjalne korzyści, a otrzymane od Was wpłaty przeznaczę na zwiększenie regularności publikacji, rozbudowę strony, podcasty i wiele, wiele innych (szczegóły w zakładce „Cele”.)

——————–